Správné uspořádání šatny

on

|

views

and

comments

               Šatna je snem hodně žen, je čím dál tím oblíbenější, proto se čím dál častěji navrhuje do nových staveb. Rozhodně se šatna hodí, ale musíte ji mít správně rozvrženou, aby plnila svůj účel a vešlo se do ní, co nejvíce věcí. Víte, jak to rozložit, aby byla šatna efektivní? 

Skříně jsou základ 

               V každé šatně musí být nějaké skříně. Záleží na tom, kde máte šatnu naplánovanou, protože často se dává do šikmin nebo podobných míst, aby tato místa byla nějak dobře využita. Jestliže máte šatnu v šikmině, je lepší zvolit vestavné skříně na míru, protože jedině tak využijete úplně každý kousek, v případě, že máte klasickou čtvercovitou nebo obdélníkovou místnost, pak si klidně můžete pořídit běžné skříně, které se dají koupit v jakékoliv prodejně s nábytkem. Velmi často lidé do šaten dávají jen regály, bez dvířek, ale je lepší mít oblečení chráněno před prachem, bakteriemi a podobně, takže jestli vám to prostor dovolí, je lepší nechat na skříních i dvířka. 

Rozložení skříní 

               Správné uspořádání šatny úzce souvisí s uspořádáním skříní. Hodně záleží na tom, na co jste zvyklí. Někteří totiž oblečení často věší na ramínko, i když to jsou třeba jen obyčejné trička, ale jiní právě obyčejná trička skládají a ukládají je do polic. Jestliže raději věšíte, pak je jasné, abyste měli více skříní na ramínka a naopak. Ovšem nepodceňujte ani police ani šuplíky. Rozhodně se hodí mít pár šuplíků, do kterých schováte drobné oblečení, jako je spodní prádlo, ponožky, punčochy a podobně. K tomu se velmi hodí komody. Velmi oblíbené jsou komody Wenge, anebo bílé komody. Stejně tak můžete šuplík využít na uschovávání šperků, kabelek, pásků, a pokud máte dostatečně velkou šatnu, pak můžete do ní ukládat i boty. 

Boty i sezónní věci 

               V případě, že máte dostatečně velkou šatnu a dáte si záležet na správném uspořádání šatny, pak máte tu výhodu, že vám do ní vejdou boty a třeba i sezónní věci. Na boty jsou dobré police i šuplíky, jen musíte myslet na to, že se dovnitř do skříně musí dávat suché a to nejen od deště, ale i od potu, proto je dobré občas do nich dát aspoň na chvíli vysoušeče, než je uložíte do skříně a stejně tak je nutné, aby byly boty ve skříni čisté. Kromě bot se mohou do šatny uložit sezónní věci, což jsou třeba kabáty v létě a podobně. V takovém případě byste si měli nechat jednu volnou skříň někde bokem, která bude sloužit právě pro tyto věci. 

Náš tip: Milujete originální doplňky? Díky sadě na malování podle čísel si můžete vyrobit vlastní obraz.

Nezapomínejte na detaily

               Šatna není místnost, kde si pouze ukládáme oblečení a boty, ale díky tomu, že zde máme všechno uložené, slouží také k převlekání, a proto je důležité správné uspořádání šatny, měli byste tady mít všechny detaily. K takovým detailům patří správné osvětlení, můžete využít led pásků, protože ve většině šaten nejsou okna a je potřeba, abyste dobře viděli na to, co si berete. Stejně tak důležité je i zrcadlo, ideální je, aby bylo opravdu velké, nejlépe od stropu až k zemi, abyste se v něm viděli celí, protože když v šatně máte uložené oblečení, boty i doplňky, tak přece chcete vidět, jestli to všechno k sobě ladí. 

Šatna je sice malá, ale poměrně důležitá místnost. Aby opravdu plnila svou funkci, měli byste ji správně uspořádat a nezapomínejte ani na detaily. 

Share this
Tags

Must-read

Šicí stroje pro děti i dospělé

Rozhodli jste se, že s příchodem chladných večerů je na čase se nějakým způsobem zabavit? Co tak oprášit zapadlé zkušenosti s šitím? Že jste nikdy nešily?...

Být spokojený s novou autoplachtou je zásadní. Aby tomu tak bylo, vyberte tu správnou

Pokud přemýšlíte nad nákupem nové autoplachty, jistě potřebujete vědět, jakou zvolit, jaká bude pasovat na váš vůz a tak dále. V případě, že své...

Potřebujete najít spolehlivou praktickou lékařku pro děti a dorost ve Slavkově u Brna? Nechte si poradit

Máte rádi lékařky, které mají mnohaletou praxi, což je pro vás důkazem jejich bohatých zkušeností, které jsou jinak než prací nepřenosné? Ať už jste...
spot_img

Recent articles

More like this